Поштовани,

Обавештавамо Вас да је од 15. до 17. маја 2015. године, у Лесковцу у Хотелу “Пашина Чесма”, успешно одржана Школа хемодијализе.

Школа је одржана у организацији Клинике за нефрологију Клиничког центра Србије, уз подршку Удружења нефролога Србије.

За време трајања школе, обележена је 35. година службе за нефрологију ЗЦ Лесковац.

Кроз серију предавања говорило се о модалитетима лечења који утичу на боље преживљавање и квалитетнији живот наших болесника. Панел дискусија се фокусирала на различите аспекте хемодијафилтрације, улогу континуираних поступака, као и значај мембрана за хемодијализу.

Испод текста, као прилог, можете преузети Програм и сва одржана предавања.

Овде можете преузети комплетан програм Школе хемодијализе у PDF формату:

Овде можете преузети предавања одржана током трајања школе хемодијализе у PDF формату:

01. Тест ретенције знања
Преузмите тест ОВДЕ.

02. Милан Стошовић – Кућна хемодијализа – Предност и ризици
Преузмите предавање ОВДЕ.

03. Живка Ђурић, Никола Лазић, Мирјана Мирковић, Нада Димковић – Кућна хемодијализа, организација и едукација
Преузмите предавање ОВДЕ.

04. Александра Кезић – Кратке свакодневне и ноћне хемодијализе: Модалитети за боље преживљавање

05. Скупштина Удружења нефролога Србије
Преузмите документ ОВДЕ.

06. Зорица Димитријевић – Хемодијафилтрација са великим волуменом измене – Коме и када?
Преузмите предавање ОВДЕ.

07. Светлана Пејановић – Рационална примена антикоагулатне терапије код болесника на хемодијализи: Нефракционирани хепарин vs LMW хепарин

08. Радомир Наумовић – Рана смрт након започињања лечења хемодијализама
Преузмите предавање ОВДЕ.

09. Сања Симић-Огризовић – Да ли је напредак у технолошким иновацијама дијализе допринео бољем преживљавању болесника?
Преузмите предавање ОВДЕ.

10. 35 година Центра за хемодијализу Службе нефрологије Опште болнице Лесковац 1980-2015
Преузмите документ ОВДЕ.

11. Љубица Ђукановић – Карактеристике добре континуиране медицинске едукације: Искуство из Србије