Poštovani,

Obaveštavamo Vas da je od 15. do 17. maja 2015. godine, u Leskovcu u Hotelu “Pašina Česma”, uspešno održana Škola hemodijalize.

Škola je održana u organizaciji Klinike za nefrologiju Kliničkog centra Srbije, uz podršku Udruženja nefrologa Srbije.

Za vreme trajanja škole, obeležena je 35. godina službe za nefrologiju ZC Leskovac.

Kroz seriju predavanja govorilo se o modalitetima lečenja koji utiču na bolje preživljavanje i kvalitetniji život naših bolesnika. Panel diskusija se fokusirala na različite aspekte hemodijafiltracije, ulogu kontinuiranih postupaka, kao i značaj membrana za hemodijalizu.

Ispod teksta, kao prilog, možete preuzeti Program i sva održana predavanja.

Ovde možete preuzeti kompletan program Škole hemodijalize u PDF formatu:

Ovde možete preuzeti predavanja održana tokom trajanja škole hemodijalize u PDF formatu:

01. Test retencije znanja
Preuzmite test OVDE.

02. Milan Stošović – Kućna hemodijaliza – Prednost i rizici
Preuzmite predavanje OVDE.

03. Živka Đurić, Nikola Lazić, Mirjana Mirković, Nada Dimković – Kućna hemodijaliza, organizacija i edukacija
Preuzmite predavanje OVDE.

04. Aleksandra Kezić – Kratke svakodnevne i noćne hemodijalize: Modaliteti za bolje preživljavanje

05. Skupština Udruženja nefrologa Srbije
Preuzmite dokument OVDE.

06. Zorica Dimitrijević – Hemodijafiltracija sa velikim volumenom izmene – Kome i kada?
Preuzmite predavanje OVDE.

07. Svetlana Pejanović – Racionalna primena antikoagulatne terapije kod bolesnika na hemodijalizi: Nefrakcionirani heparin vs LMW heparin

08. Radomir Naumović – Rana smrt nakon započinjanja lečenja hemodijalizama
Preuzmite predavanje OVDE.

09. Sanja Simić-Ogrizović – Da li je napredak u tehnološkim inovacijama dijalize doprineo boljem preživljavanju bolesnika?
Preuzmite predavanje OVDE.

10. 35 godina Centra za hemodijalizu Službe nefrologije Opšte bolnice Leskovac 1980-2015
Preuzmite dokument OVDE.

11. Ljubica Đukanović – Karakteristike dobre kontinuirane medicinske edukacije: Iskustvo iz Srbije