Zapisnik sa II Izbornog sastanka Skupštine Udruženja nefrologa Srbije održanog 05. decembra 2015. godine u 16:30 časova u Hotelu Crowne Plaza u Beogradu.

Dnevni red Skupštine:

1. Izveštaj o aktivnostima UNS u 2015. godini;
  2. Izbor novog rukovodstva (Predsednika, članova Upravnog odbora i Nadzornog odbora);

Verifikovano je prisustvo aktivnih članova očitavanjem članskih kartica. Predsedavajući Skupštine, Prof. dr Sanja Simić-Ogrizović, je konstatovala da sednici prisustvuje 60 članova od 238 aktivnih članova Udruženja nefrologa Srbije (skener evidencija u prilogu) čime je prema članu 8 Statuta Udruženja i članu 22 Zakona o udruženjima, Skupštini omogućeno da donosi odluke prostom većinom glasova prisutnih članova.
Prof. dr Sanja Simić-Ogrizović je podnela Izveštaj o aktivnostima UNS u 2015. godini i preliminarni Izveštaj o finansijskom poslovanju za 11 meseci 2015. godine.
U svom izveštaju Verifikaciona komisija je prezentovala rezultate izbornog procesa:

– Prof. dr Sanja Simić-Ogrizović je reizabrana za predsednika Udruženja nefrologa Srbije i predsednika UO.
– Novi Upravni odbor čine članovi:
1. Prof. dr Dragan Jovanović, VMA Beograd – 50 glasova
2. Prof. dr Radomir Naumović, KCS Beograd – 56 glasova
3. NS. Gordana Peruničić-Peković, KBC Zemun – 48 glasova
4. Prim. dr Ivko Marić, ZEN Lazarevac – 52 glasova
5. Kl. ass Tatjana Damjanović, KBC Zvezdara – 53 glasova
6. Doc. dr Branka Mitić, KC Niš – 49 glasova
7. Doc. dr Dejan Ćelić, KC Vojvodina – 43 glasova
8. Dr Svetlana Pejanović, KCS – 45 glasova

– Članovi novog Nadzornog odbora su nominovani kandidati:
1. Prim. dr Jovan Popović, KBC Zvezdara
2. Prim. dr Miomir Prokopović, OB Leskovac
3. Doc. dr Zorica Dimitrijević, KC Niš
4. Dr Mila Lazarević, KC Kragujevac
5. VNS dr Milan Stošović KCS Beograd

Skupština je prihvatila izveštaj Verifikacione komisije i imenovala novo rukovodstvo Udruženja na mandatni period od dve godine.

Sekretar Udruženja nefrologa Srbije – zapisničar:

Dr Jelena Pavlović

Predsedavajući Skupštine Udruženja nefrologa Srbije:

Prof. dr Sanja Simić-Ogrizović

Skener evidencije Skupštine možete preuzeti OVDE.